Sıkça Sorulan Sorular

 • (T),(FFT) ve Kırmızı ne anlama gelmektedir?
  (T): Epdk sisteminde yayından kaldırıldıktan sonra tekrar yayınlanan kayıtlardır.
  (FFT): Yayınlandıktan veya transfer olduktan sonra Farklı Firmaya Transfer olan kayıtlardır.
  Kırmızı: Güncel tarih itibari ile Epdk tarafından yayından kaldırılmış lisans kayıtlardır.
 • İlgili tarihte geçmişe dönük hareketler neden gösteriliyor?
  Sistem olarak lisans başlangıç veya bitiş tarihinden bağımsız olarak yayınladığı veya değiştirildiği tarih baz alınmaktadır.
  Genel olarak, geçmiş tarihli bir hareketi görmenizin sebebi o tarihte yayınlanmış veya değiştirilmiş olmasıdır.

  Bunu yanında;
  Kayıt üzerindeki değişiklikler lisans numaraları eşleştirilerek tespit edilmektedir. Epdk tarafından "Lisans No" üzerinde yapılacak değişiklikler o kaydı yeni olarak tanımlamamıza neden olabilir. "Lisans No","Plaka" gibi lisans kaydını tekilleştirebileceğimiz bir alan bulamadığımızda diğer alanları kullanarak tekil bir değer üretiriz. Bu alanlar üzerinde yapılacak değişiklikler de kaydı yeni olarak tanımlamamıza neden olabilir.
 • Diğer lisans segmentleri ile ilgili nasıl mail alabilirim?
  Size gönderilen maillerin sağ üst kısmında yer alan "Mail ayarlarınızı değiştirmek için tıklayın" linkinden veya sitemizden giriş yaparak; mail ayarlarım menüsünden gelmesini istediğiniz lisans tiplerini dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.
 • Fazla miktarda mail almamak için ne yapabilirim?
  Mail ayarlarım menüsünden sizin için gereksiz olduğunu düşündüğünüz lisans tiplerini kaldırabilir veya "Günlük mail gönder" seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Sitenizden gönderilen mailler neden bana ulaşmıyor?
  Gönderdiğimiz mailler spam filitrelerinizi geçemiyor olabilir. Kurumsal bir adres kullanıyor iseniz; bilgi sistem departmanınızdan yardım isteyerek mailerimizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
 • Veriler neden 2 saatte bir güncelleniyor?
  Sistem olarak sürekli verileri güncelleyebiliriz, fakat Epdk sisteminin zaten düşük olan performansını olumsuz yönde etkilememek için 2 saatte bir güncellemeyi uygun gördük. Nadir olarak değişikliğe uğrayan lisans tipleri için de bu süreyi 4 saat veya üzeri olarak belirledik.